Sanawarme: Izolacyjny tynk, osuszający, wysoka wydajność termoakustyczna
Sanawarme
Termoizolacyjny, zewnętrzny, makroporowaty tynk o wysokiej izolacji termicznej i akustycznej, oparty na naturalnym wapnie hydraulicznym NHL 3.5, naturalnych spoiwach hydraulicznych o niskiej zawartości soli rozpuszczalnych i niskim wpływie na środowisko, marmurze botticino, kaolinie, kazeinie wapniowej, soli wichy, węglanie wapnia, kwasie winowym, solach amonowych, perlitu ekspandowanym, proszku korkowym, włóknach naturalnych oraz specyficznych i antysolnych środkach do osuszania, termicznej i higrometrycznej renowacji budynków i murów, w budownictwie ekologicznym, dla nowych konstrukcji oraz w renowacji budynków historycznych i monumentalnych. Szczególnie przeznaczony do stosowania „powłok mineralnych”. Zaprawa/tynk o gwarantowanej wydajności, oferujący specyficzne właściwości izolacyjne zgodnie z UNI EN 998/1 – Klasa T1 (najwyższa klasa izolacji termicznej). Przewodność cieplna certyfikowana zgodnie z UNI EN 12664.
Sanawarme to najwyższa technologiczna ekspresja Azichem w kontekście renowacyjnych tynków. Jest to produkt oparty na wapnie hydraulicznym, marmurze botticino, kaolinie, kazeinie wapniowej, soli wichy, węglanie wapnia, kwasie winowym, solach amonowych, perlitu ekspandowanym, proszku korkowym i włóknach naturalnych. Sanawarme charakteryzuje się wysokimi właściwościami higroskopijnymi, oddychającymi oraz izolacyjnymi termicznie/akustycznie. Jest to „termalna powłoka mineralna”, naturalna, do budownictwa ekologicznego, która nie zawiera cementów, żywic, rozpuszczalników ani materiałów radioemisyjnych.
Struktura powłok wykonanych z Sanawarme, która jest szczególnie przystosowana do tłumienia i rozpraszania, w formie ciepła, energii akustycznej wewnątrz porów i „kanałów”, zapewnia interesujące osiągi również w zakresie pochłaniania dźwięku, które, przy wysokich częstotliwościach, osiąga wartości 1/3, z interesującymi perspektywami dla korekcji akustycznej wewnętrznego środowiska (Raport testowy nr 214705 z 3 sierpnia 2006 roku wydany przez instytut Giordano).
Zastosowanie tynków powłokowych zarówno w nowych konstrukcjach, jak i w interwencjach renowacyjnych i modernizacyjnych starych budynków. Korekcja antykondensacyjna i pleśniowa dla powierzchni wewnętrznych, nad ziemią i zakopanych. Izolacja mostków termicznych.
Usunięcie kruszącego się tynku, jeśli jest obecny. Powierzchnie ścian do aplikacji powinny w każdym przypadku być czyste, nienaruszone, wolne od zanieczyszczeń, kurzu, kruszących się i nieprzylegających części, odpowiednio nasycone wodą, aż osiągną stan „nasyconej suchej powierzchni”.
W przypadku obecności wykwitów solnych konieczne będzie zapewnienie ich starannego usunięcia poprzez zastosowanie pakietów z odpowiednim detergentem kwasowym i konwerterem solnym Deterg-A, w roztworze z wodą 1:4. Aby zapobiec nowym wyciekom soli, należy stosować specyficzne uniwersalne zabiegi antysolne w roztworze wodnym, Sanareg, dla wilgotnych powierzchni, lub na bazie rozpuszczalników, FEST SALZ, dla kohezji solnych, ale na idealnie suchych powierzchniach.
Wstępne wykonanie specyficznych warstw podkładowych z zaczepami, oddychających, wykonanych z Untersana. Tynk, aplikowany „natryskowo”, musi zapewniać szorstką, falistą powierzchnię, zaprojektowaną w celu promowania przyczepności kolejnego tynku, który musi być nałożony nie później niż 2-3 dni. W przypadku powierzchni drewnianych należy przymocować siatkę z ocynkowanej stali, o średnicy 2 mm i oczkach 5x5 cm, do podparcia, trzymając ją z dala od powierzchni o 2-3 mm. Natryskuj tynk Untersana ręcznie lub za pomocą maszyny tynkarskiej, aby zapewnić szorstką powierzchnię, zaprojektowaną w celu ułatwienia aplikacji i przyczepności Sanawarme. W przypadku aplikacji powłoki termalnej Sanawarme na betonie zaleca się zastosowanie superprzyczepnego tynku Repar Plug.
Przygotuj tynk, dodając Sanawarme do wody mieszającej, w ilości około 60-70% wagowo (8,5 -9 litrów na 13 kg worka). Dokładnie wymieszaj, aż uzyskasz gładką, kremową, lekką, bezgrudkową mieszankę przypominającą „zwarty piankę”. Nałóż wymaganą grubość zgodnie z obliczeniami termicznymi za pomocą maszyny tynkarskiej (typ PFT model G4 lub podobnej, wyposażonej w płuco do lekkich tynków). Dla małych rozmiarów możliwe jest również nałożenie ręcznie za pomocą prostego narzędzia i plastiku.
Wyrównaj tynkowane powierzchnie za pomocą cienkiej warstwy Sanastof dla budynków ekologicznych, przy orientacyjnym zużyciu 4 kg/m². „Zanurz” w grubości warstwy wykończeniowej siatkę z włókna szklanego Armaglass 160. Następne oddychające farby lub powłoki szpachlowe (z serii SANAFARBE, SANAXIL lub PROTECH SIL) można stosować po około 28 dniach; w każdym przypadku, po odpowiednim utwardzeniu tynku, w zależności od rzeczywistych warunków środowiskowych i utraty początkowej alkaliczności.
Około 4,00 - 4,50 kg/m² Sanawarme na każdy centymetr grubości do wdrożenia (około 420 kg na metr sześcienny).
Worek 13 kg - Paleta: 50 x (Worek 13 kg)